Runatolia 2016’dan geriye kalanlar…

seviyorsangitkosbence_kapak

Merhaba,

Bütün bir yıl boyunca beklediğim, hazır olabilmek için istikrarlı bir şekilde çalıştığım en önemli motivasyon kaynaklarımdan biri olan güzel Antalya’nın Maratonu Runatolia’da geçtiğimiz pazar 10 km koştum. Bu sene yaşadığım talihsiz sakatlık sebebiyle geçtiğimiz senelerde olduğu gibi iyi bir şekilde hazırlanamasam da  Runatolia 2016 benim için daha da anlamlıydı. Neden mi? Çünkü TOÇEV gönüllüsü olarak koştum. Okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veren TOÇEV için bağış topladım. Nasıl mı? Şimdilik sadece ben, annem ve babam dahil olduk bu bağış kampanyasına 🙂 Ama ilerisi için daha etkin bağış kampanyaları gerçekleştireceğim. Bundan eminim…

Neden TOÇEV ?

Bağış kampanyasını oluştururken bir çok STK içinden neden TOÇEV’i seçtim?

Bana göre her şeyin çözümü, sağlıklı ve iyi eğitim görmüş çocukların yetiştirilip topluma kazandırılmasına bağlı.  Çocuklarımızın iyi bir eğitim alarak yetişmesi için elimden ne geliyorsa yapacağım… Ülkeyi ben mi kurtaracağım? Tabiki hayır… Ama unutmadığım bir şey var… “Bir Şey Değişir Her Şey Değişir”… Bir çocuğun hayatına dokunabilirsem ne mutlu bana… Biliyorum ki bağışlarım ile hayatına dokunabildiğim bir çocuk gün gelecek hiç tanımadığım bir kişinin derdine derman olacak… Bu kesin!

Soru : Bağış toplamak diyorsun da bu bağış sistemi nasıl çalışıyor? Güvenli mi?

Cevap : Kesinlikle evet! 🙂 Ama nasıl?

Beni yakından tanıyanlar zaten bu tarz para ile ilgili hassas konularda ne kadar titiz olduğumu bilirler, beni tanımayanlar ve ayrıntılı bilgi almak isteyenler ise “İyilik Peşinde Koş” platformu web sitesini ziyaret edip sistemin ne kadar güvenilir olduğunu inceleyebilirler.

Neyse uzatmayalım, söylediğim gibi bağış yapmak çok kolay ve güvenli. Ben yaptım… Siz de yapın ne olur! İsterseniz koşularımda beni destekleyerek bağış yapın, ya da  isterseniz ilgili STK ile doğrudan kendiniz bağlantıya geçin ve bireysel olarak bağış yapın… Ama muhakkak bağış yapın lütfen… Bu çocuklar için yapacağınız bağışlar, kendi çocuğunuzun da iyi bir toplum içerisinde yetişmesine büyük katkıda bulunacaktır.

DCIM103GOPROGOPR3327.

Açmış olduğum bu kampanyaya aşağıda linkini verdiğim sayfa aracılığıyla katılabilirsin… Bu sayfa sadece bana aittir. Bu sayfa üzerinden yaptığınız her bağışı ben görebileceğim. Bağış yapan dostlarıma ufak bir süprizim de olacak tabiki 🙂 Son olarak toplamış olduğum bağış tutarını her yarıştan bir hafta sonra yine buradan rapor edeceğim. Gelin hep beraber bir çocuğun hayatına dokunalım…

Koşularımda TOÇEV’e bağış yaparak bana manevi destek olmak için :

https://bagis.adimadim.org?ccid=CC9209

Screen Shot 2016-03-07 at 16.20.03

 

Adım Adım “İyilik Peşinde Koş” platformunununun yararı ne ola ki?

  • 2008-2015 yılları arasında 10.000 koşucu sekiz sivil toplum kuruluşu için 90.000 bağışçıdan 11 milyon 700 bin TL bağış toplamış ve 60.000 kişinin hayatlarını değiştirmişlerdir.
  • Yardımseverlik koşusu sırasında gönderilen mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç için, dikkat çekmek istediğiniz bir amaç için sosyal çevrenize mail gönderip duyuru yaparsınız.

Adım Adım platformu ile ilgili ayrıntılı bilgi için buraya

TOÇEV Hakkında kısa bilgilendirme;

  • 1994 yılında 5 çocukla başlayan STK, hayata geçirilen projelerle 20 yıl sonunda, 5 milyonu aşkın çocuk ile devam ediyor.
  • “Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek çıktığı yolda her çocuğu birey olarak kabul edip, onların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları için çalışıyor.

TOÇEV ile ilgili ayrıntılı bilgi için buraya

Son olarak ilk maratonunu başarılı bir şekilde (04:02:52) bitiren, genel klasmanda 131. kendi yaş grubunda 26. olan sevgili Mustafa Algan abimi de gönülden tebrik ediyorum. Bu da mutluluk haneme yazılmış oldu. BaşGanım sen çok yaşa emi 🙂

Bir Runatolia daha hayatımda güzel izler bırakarak sona erdi. Çok değerli BaşGanımın da dediği gibi..

 

Artık önümüzdeki koşulara bakacağız 🙂

222

 

Kalın sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir